R E K L A M A


Referendum Komorowskiego pozbawione sensu!

9 maja 2015

Kolejną gafa hrabiego Bula znanego pod pseudonimem Bronisławow Komorowski. Chodzi o jedno z pytań w referendum zapowiedzianym na 6 września. Okazuje się, że nie ma ono sensu, bo Polacy mieliby zdecydować o czymś, co już niedługo i tak ma funkcjonować w prawie.

Poniższych trzech pytań możemy spodziewać się w referendum zarządzonym przez prezydenta wskutek wzięcia przez niego udziału w wyścigu o głosy zwolenników Pawła Kukiza:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Problem w tym, że trzecie pytanie nie ma racji bytu. Okazuje się bowiem, że już na najbliższy wtorek planowane jest przyjęcie przez rząd nowej ordynacji podatkowej, w której zapis o rozstrzyganiu wątpliwości na rzecz podatnika ma się znaleźć! Wygląda więc na to, że obywatele będą decydować o wprowadzeniu przepisu, który już jest wprowadzony.
Senat uratuje sytuację?

Sytuacja jest bez wyjścia, bo polskie prawo nie przewiduje możliwości wycofania postanowienia o krajowym referendum ani zmiany zadanego pytania. Cała nadzieja w senatorach, którzy mają dziś procedować nad wnioskiem Komorowskiego o referendum. Powinni oni go odrzucić, prosząc prezydenta o ponowne wniesienie wniosku zawierającego jedynie dwa pierwsze pytania.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
  • 6
  • 1
  • 2
  • 5
  • 3
  • 4

, ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Brak komentarzy.

Odpowiedz