R E K L A M A


Protestują przeciwko Komorowskiemu

26 kwietnia 2013

Środowiska niepodległościowe zorganizowały pikietę przeciwko nadaniu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW) Bronisławowi Komorowskiemu. „Doktorat wstydu”, „Władza to służba narodowi, a nie zaszczyty”, „PZPR – 1981 brak dialogu, PO – 2013 brak dialogu” – głosiły transparenty.

Pikieta odbyła się 25 kwietnia przed budynkiem UKW, gdzie odbyło się wręczenie „tytułu”.

Szczególne oburzenie środowisk patriotycznych wzbudziło uzasadnienie nadania tytułu prezydentowi Komorowskiemu. „Prezydent zabiega nieustannie o utrzymywanie więzi z sąsiednimi państwami, odwołując się do chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego” – napisali władze uczelni w uzasadnieniu. Jak podkreślali uczestnicy pikiety, nowy rektor UKW Janusz Ostoja-Zagórski, rozpoczął swoje urzędowanie od zdjęcia krzyża z auli uczelni i ścian swojego gabinetu. Rektor usuwając krzyże argumentował to, że uczelnia powinna mieć charakter świecki. Idąc tym tropem rozumowania uczelnia powinna być też apolityczna. W tym przypadku ta zasada jest łamana –dodaje parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki.

W proteście uczestniczyli m.in. działacze Klubu „Gazety Polskiej w Bydgoszczy”, stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL, stowarzyszenia Idee Solidarności 1980-89, Solidarni 2010, reprezentanci opozycji demokratycznej w latach 80.

Więcej o doktoracie dla Komora przeczytasz tutaj.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
  • 6
  • 1
  • 2
  • 5
  • 3
  • 4

, , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Brak komentarzy.

Odpowiedz