R E K L A M A


Kpiny Komorowskiego

2 maja 2013

Radiowa „Trójka” wspiera akcję „Orzeł może”, której patronuje Bronisław Komorowski. Członkowie Rady Programowej Polskiego Radia protestują, twierdząc, że narusza to zasady bezstronności. Politycy i komentatorzy przypominają, że przed trzema laty w atmosferze zarzutów o zaangażowanie polityczne na rzecz PiS-u zwolniono ówczesnego szefa Trójki Jacka Sobalę.
„Orzeł może” to akcja, która 2 maja, w Dzień Flagi, miała przekonywać Polaków do uśmiechu i zadowolenia ze swoich osiągnięć. Kampanię prowadziły „GW” i Program Trzeci PR. Głównym punktem obchodów miał być pochód z czekoladowym orłem na czele. Marsz miał się zakończyć przed Pałacem Prezydenckim. Tam na miejscu, w którym stał krzyż smoleński, miał zostać ustawiony ptak. „Polskie Radio SA nie powinno współorganizować przedsięwzięć, które mogą być elementem kampanii, bo publicznemu nadawcy nie wolno kreować polityki” – napisało w oświadczeniu kilkoro członków Rady Programowej PR.

W obronie Trójki wystąpił Zarząd Polskiego Radia. Oznajmił, że akcja „Orzeł może” nie ma charakteru politycznego i „trzeba niezwykle złej woli, aby dostrzec w tym przedsięwzięciu programowym choćby element takiego zamierzenia„. Zarząd straszy, że wobec każdego, kto będzie twierdził inaczej, podejmie kroki prawne.

Elżbieta Kruk z sejmowej komisji kultury zwraca uwagę, że kiedy trzy lata temu Jacek Sobala, szef Programu Trzeciego PR, wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar tragedii smoleńskiej, utracił posadę.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

1 komentarz do wpisu “Kpiny Komorowskiego”

 1. krystyna Pisze:

  Pan Jacek Sobala to wspanialy radiowiec. Gdy Go zwolniono. przestałam słuchac „Trójki. Co się dzieje w naszym kraju. Wszyscy uczciwi obywatele traca prace a rządza sz u m o w i nyyyyyyyyy!!!!!!!
  ‚Serdecznie pozdrawiam Krystyna

      Głosy: 0

  Odpowiedz

Odpowiedz