R E K L A M A


Komorowski wykorzystuje dzieci do kampanii wyborczej!

12 marca 2015

Dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie Kujawskim zamiast się uczyć, uczestniczyły w kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego. Posypały się już głosy krytyki, a tłumaczyć musiała się sama minister edukacji Joanna Kluzik–Rostkowska

Dziesiątki dzieci z flagami i hasłami wyborczymi popierającymi Bronisława Komorowskiego. Czyżby w Aleksandrowie Kujawskim nawet przedszkolaki wiedziały na kogo głosować? Ależ skąd! Tłumy najmłodszych uczestników wiecu Komorowskiego to zasługa sztabowców hrabiego Bul-Bula primo voto Lewatywa secundo voto Dureń.

Zamiast uczyć się pilnie w swoich placówkach, dzieci z przedszkola, podstawówki i gimnazjum wymachiwały do kamer kartkami z napisem: „Popieram Komorowskiego”. Oczywiście wszystko zostało uwiecznione przez kamerzystów ze sztabu i wykorzystane w klipie promującym obecnego prezydenta.

Sprawa natychmiast wywołała ostrą dyskusję. Dopytywana przez dziennikarzy minister edukacji narodowej Joanna Kluzik–Rostkowska przyznała, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. – Wolno prowadzić kampanie w szkołach? NIE. Wolno dzieciom chodzić na otwarte wiece kandydatów?TAK. Kosztem lekcji? NIE. – napisała minister na swoim twitterze. Dodała, że poprosiła już o wyjaśnienia zarówno sztab wyborczy Komorowskiego jak i kuratora oświaty.

Dociekając przyczyn takiego działania skontaktowaliśmy się z dyrektorem ZS nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, który powiedział, że dzieci wzięły udział w wiecu w ramach „wychowania obywatelskiego”. Zapytany czy o sprawie informowane było kuratorium stwierdził iż zgoda tegoż nie była wymagana. Jeszcze ciekawiej wypowiadał się burmistrz Aleksandrowa – stwierdził, że uczestnictwo dzieci w wiecu wyborczym to nic złego – wcześniej jednak wypalił, że to nie było spotkanie wyborcze tylko robocze a zatem dzieci mogły uczestniczyć w tym cyrku. Zapytany o banery/tabliczki z napisem „#popieramKomorowskiego” stwierdził, że były trzymane tylko przez kilka osób i gdy tylko ten proceder zauważył to kazał je dzieciakom zabrać. Ile w tym prawdy można zobaczyć na filmiku niżej:

Krótko mówiąc – skandal! Sztab Komorowskiego powinien zostać ukarany, on sam również – wątpię by nie wiedział o planowanych przez jego kumpli działaniach, jeśli przy takiej wersji będzie się upierał to będzie to ordynarne i paskudne kłamstwo.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

1 komentarz do wpisu “Komorowski wykorzystuje dzieci do kampanii wyborczej!”

 1. tade Pisze:

  Podejrzewam, że te dzieci były na tym wiecu aby zapoznały się z człowiekiem ktory mimo magisterki robi błędy ortograficzne, mimo że jest prezydentem skacze po meblach jak małpa, mimo powagi urzędu jaki pełni jest błaznem

      Głosy: 2

  Odpowiedz

Odpowiedz