R E K L A M A


Komorowski strzela kolejną „gafę”

29 maja 2013

Komorowski ośmieszył się na Śląsku gdzie chwalił się swą „piłsudczykowską tradycją”, która nakazuje mu patronować budowie pomnika Wojciecha Korfantego – sęk w tym, że Piłsudski i Korfanty zwyczajnie się nienawidzili. Niby Komorowski powinien o tym wiedzieć, wszak jest z wykształcenia historykiem, ale przecież wszyscy wiemy, że to tylko Bronek i nie można od niego wymagać by mówił mądrze i z sensem.

O gafie Bronisława Komorowskiego na Ślasku informuje „Dziennik Zachodni”. Bronisław Komorowski wywołał konsternację podczas spotkania w Bytomiu.

Będę bardzo szczęśliwy, jeśli jako prezydent Polski, który wyrastał w tradycji piłsudczykowskiej, będę mógł patronować wzniesieniu pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie – oświadczył. A Ślązacy doskonale pamiętają, że Piłsudski z Korfantym po prostu się nienawidzili.

Gafa tym dziwniejsza, że Komorowski sam historykiem jest z wykształcenia i powinien był ugryźć się w język, nim w jednym zdaniu wymieni obu polityków – słusznie zauważa gazeta.

Dla Józefa Piłsudskiego Korfanty był politycznym wrogiem, którego zwalczał osobiście. Więzienie i śmierć przywódcy powstań śląskich to finał kampanii niszczenia go, zapoczątkowanej m.in. przez sprzeciw marszałka wobec tworzenia rządu z Korfantym w 1922 roku – przypomina „DZ”.

Cóż, jaki prezydent taka wypowiedź – tak pokrótce można skomentować to „wydarzenie”.

Sam Korfanty o przeciwniku pisał: „Piłsudski jako arcykapłan rasy polskiej to gorzka ironia naszych dziejów”.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

1 komentarz do wpisu “Komorowski strzela kolejną „gafę””

 1. Sławomir Skuta Pisze:

  ot to tylko Bronek nie wymagajmy zbyt wiele bo przecież mogło być gorzej, mógł przecież beknąć głośno podczas tej wypowiedzi i puścić bąka. A dyplom histeryka to sobie kupił znaczy ktoś za niego pracę napisał, to by tłumaczyło mnogość tych gaf szczególnie na płaszczyźnie historycznej. Prawda jest taka że został prezydentem bo nie było innego kandydata a on został wtedy świetnie wykreowany na głowę państwa przez piarowców z po. Pamiętam jak był w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej spóźnił się wtedy skracając wtedy swój pseudo wykład dodam że za horrendalne pieniądze i nawet wierszyk powiedział na zakończenie nasz kraso usty Bronek. Życzę mu przegranej w następnych wyborach z całego serca.

      Głosy: 8

  Odpowiedz

Odpowiedz