R E K L A M A


Komorowski kosztuje podatników fortunę!

15 stycznia 2015

Prezydenturze śp. Lecha Kaczyńskiego zarzucano bizantyjskość oraz szastanie pieniędzmi – na pierwszej linii frontu walki z rzekomą rozrzutnością prezydenta ustawili się onegdaj politycy Platformy Obywatelskiej. Zamilkli nagle, gdy prezydentem został ich partyjny przyjaciel.

W czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta ma większy budżet niż kilka lat temu, a koszty funkcjonowania rosną i to często w sposób zaskakujący, który budzi wątpliwości ws. zasadności wydatków. Tak jest np. z kosztami utrzymania Belwederu.

Po katastrofie smoleńskiej po prezydent Komorowski zerwał z kilkunastoletnią tradycją i nie zamieszkał w Pałacu Prezydenckim. Zamiast tego urządził swoje mieszkanie w Belwederze. Decyzję tę tłumaczono m.in. większą przytulnością mieszkania.

Dziennik „Fakt” przytacza wypowiedź Pierwszej Damy Anny Komorowskiej, z której wynika, że małżonka prezydenta dobrze czuje się w Belwederze. Gazeta zaznacza, że piętro Pałacu Prezydenckiego, które służyło za mieszkanie prezydenta przerobiono na biura.

Jak wylicza „Fakt” decyzja o zamieszkaniu w Belwederze okazała się być kosztowna. Z doniesień wynika, że za utrzymanie Belwederu podatnicy płacą 90 tysięcy złotych więcej niż wcześniej!

Odkąd państwo Komorowscy wprowadzili się do Belwederu, koszty utrzymania znacząco wzrosły. Budynek ma czworo nowych lokatorów, bo wraz z parą prezydencką przeprowadziła się tam także dwójka ich najmłodszych dzieci – Piotr (26 l.) i Elżbieta (23 l.). No i oczywiście belwederska gwiazda – suczka Draka

Zaznacza, że po przeprowadzce w Belwederze zatrudniono nowych ludzi, m.in. kucharzy. W budynku często odbywają się obecnie imprezy, oficjalne spotkania, występy artystów.

Kancelaria Prezydenta o wzroście kosztów utrzymania pisze tak:

Wzrost kosztów utrzymania Belwederu jest przede wszystkim spowodowany zagospodarowaniem jego pomieszczeń na liczne wydarzenia (m.in. oficjalne wizyty, konferencje, fora, debaty, nominacje, odznaczenia).

Nie chcemy wypominać, ile prezydent Komorowski kosztuje Polaków. Uważaliśmy i uważamy, że Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powinien dysponować odpowiednimi środkami do godnej działalności i służby na rzecz państwa.

Krytykę rozrzutności prezydenta Komorowskiego zostawiamy tym, którzy w czasach prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego niszczyli, drwili i poniżali polskiego prezydenta za wydawanie publicznych pieniędzy…

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Komentarzy: 2 do wpisu “Komorowski kosztuje podatników fortunę!”

 1. kochamjaktusk Pisze:

  I tak trzymaj. Pisz o tej szuji i zdrajcy ile tylko sie da.

      Głosy: 15

  Odpowiedz

 2. John Cherry Pisze:

  Bulesny „Chrabja” w Polsce jest jak tasiemiec w ludzkim organizmie i nikt obiektywny temu nie zaprzeczy. Nie gloryfikujmy jednak Kaczyńskiego, bo popadniemy w jakąś paranoję!

      Głosy: 5

  Odpowiedz

Odpowiedz