R E K L A M A


Jak świętował Bronisław Komorowski?

3 maja 2013

„Marsz” pod patronatem naczelnego gajowego Bronisława Komorowskiego, organizowany przez „Gazetę Wyborczą” i radiową
„Trójkę” od kilku dni wzbudza wiele kontrowersji. Główną atrakcją, oprócz spotkania z Bronkiem, miał być czekoladowy orzeł i zbieranie ulotek. Osobom, które z tego cyrku żartowali grożono procesem. W Dniu Flagi na marszu można było zobaczyć różowe chorągiewki, plastikowe czapeczki, różowe transparenty z hasłami: „Polaku, nie bądź ponury”, ale nigdzie nie było… biało-czerwonej flagi. Dlaczego? Bo Polak ma być różowy, kochać gejów i swojego prezydęta.

Ożeł Bronka

Na początku myślałem, że ktoś robi Bronkowi psikusa. Uśmiałem się zdrowo by po chwili zapłakać – znowu ze śmiechu. Oto okazało się bowiem, że Bronek i jego wesoła hałastra faktycznie wymyślili sobie „akcję społeczną„, która miała „przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły” a symbolem tego całego cyrku była karykatura symbolu narodowego – czekoladowy orzeł (który wyglądał bardziej jak ten Amerykański a nie Polski). Niby miało być wesoło a jest żałośnie i niesmacznie bo teraz wszyscy nabijają się z „prezydenckiego ptaka„. Krótko mówiąc, parafrazując słowa klasyka, „jaki prezydent taki ożeł„. Całości dopełnił towarzysz Tomasz Nałęcz, który wystąpił w różowych okularach przypominających sceniczne przebrania piosenkarki Lady Gagi – to tylko kolejny obraz spektakularnej porażki organizatorów wczorajszej „akcji”. Najlepsze jest jednak to, że przed Pałac Prezydencki przyszło bardzo mało osób, głównie członków redakcji „Gazety Wyborczej” i radiowej „Trójki”, ich rodziny i przyjaciele.

Ozeł morze

Mecenas „Gazety Wyborczej” pogroził swoim tolerancyjnym palcem wszystkim tym, którzy robią sobie jajca z tej farsy – analizując to w aspekcie prawa i dobrych obyczajów, mamy do czynienia z działaniem ewidentnie bezprawnym. Haha! A czy przedstawianie symbolu narodowego w formie dwumetrowej karykatury i jednocześnie jego znieważenie to działanie zgodne z literą prawa? Najpierw wesoła hałastra od Bronka drze mordy na cały regulator: Świętuj na wesoło, nie bądź smutasem, orzeł może by zaraz święcie się oburzać, gdy ktoś ośmieli się wyśmiać tę całą „różową inicjatywę”. To jeszcze nic bo radiowej „Trójce” również nie podoba się żartowanie z akcji prezydenckiej:
Zarząd Polskiego Radia zamierza bezzwłocznie podjąć stosowne kroki prawne przeciwko autorom i wydawcom publikacji szkalujących Polskie Radio S.A. i naruszającym dobre imię publicznego nadawcy, pojawiających się w kontekście akcji „Orzeł może”.

Orły Polskie

Nawet czytelnicy „Gazety Wyborczej”, dotychczas solidarni z ulubioną redakcją, okazali się mocno zniesmaczeni, a nawet oburzeni happeningiem, który redakcja z Czerskiej wraz z radiową Trójką i pod patronatem Pary Prezydenckiej zafundowała im z okazji Święta Flagi. „Miało być radośnie, wyszło żałośnie” – przyznają w komentarzach pod artykułami na temat wczorajszego wydarzenia. Ciekawe czy Zarząd Polskiego Radia zamierza podjąć w stosunku do czytelników „GW” te same kroki prawne co przeciwko autorom i wydawcom publikacji naśmiewających się z „marszu” podczas którego ludzie zamiast trzymać biało-czerwone flagi nosili różowe baloniki (swoją drogą szkoda, że nie watę cukrową – przynajmniej stan umysłowy by zobrazowała) a helikoptery wojskowe, z pieniędzy podatnika zaśmiecały ulice ulotkami.

Dla porównania, proszę popatrzeć jak Polonia Amerykańska świętowała Dzień Flagi w Chicago:
Dzień Flagi w USA vs Dzień flagi w Polsce

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Komentarzy: 5 do wpisu “Jak świętował Bronisław Komorowski?”

 1. bartek Pisze:

  Panie Robercie .
  Szybkimi krokami zbliżają się wybory . Może warto by założyc stronę gdzie każdy z polityków miałby założoną ,,teczkę,, a w niej :życiorys ,pochodzenie , wszystkie wpadki , afery , jak głosowali w ważnych sprawach , fakty pokazujące ich stosunek do Polski i polskości itd .

  Najwyższy czas skończyć z anonimowością działań i brakiem odpowiedzialności za nie , naszych politycznych ,,elit,, obojętnie z której opcji się wywodzą .
  Wiem że to ogrom pracy , ale może znalazł by się ktoś kto by pomógł …..
  Pozdrawiam .

      Głosy: 1

  Odpowiedz

 2. antypsm Pisze:

  Popieram

      Głosy: 7

  Odpowiedz

 3. Ciekawy Pisze:

  Ja też myślałem że to fotomontaż i żart . Dopóki nie zobaczyłem tego w newsach wp . Masakra – już chyba w kiczu niżej upaść nie można. I ten przydęt miał poparcie 52 % Polaków ??????? Ale to jest część większego scenariusza istniejącego w każdym państwie – likwidacji państw narodowych.
  Swoją drogą środowiska patriotyczne mogłyby zorganizować swój Dzień Flagi i na pewno na tle Bronkowego Pinkowego Happeningu wypadłyby o niebo lepiej

      Głosy: 6

  Odpowiedz

 4. hanys Pisze:

  Nas Ślōnzokow tyż znieważył że marzy nōm sie autonomia i że to je możōnka.My Ślōnzoki chcymy autōnōmi i żodyn Brōnek nōm niy zabrōni.Bezprawnie i niylygalnie nōm ta autōnōmia wziyli i tera chcymy jōm nazot bo niy bydymy płacić darmozjadōm z Wiejski haraczu.Dostanōm yny 10% to majom dojś a niy jak teraz 80%.Cołko Polska tak powinna zrobić.Jednomandatowe okryngi wyborcze,autōnōmiczne regiōny i każdy regiōn tworzy se prawo wedle swoich potrzeb i płaci skarbowi państwa 10% z dochodōw.

  Nas Ślązaków także znieważył że marzy nam się autonomia i że dążenie do autonomii to mrzonka.My Ślązacy chcemy autonomii i żaden Bronek nam nie zabroni.Bezprawnie i nielegalnie nam tę autonomię zabrali i teraz chcemy ją z powrotem bo nie będziemy płacić darmozjadom z Wiejskiej haraczu.Damy im 10% to im wystarczy a nie jak obecnie 80%. Cała Polska powinna tak zrobić.Jednomandatowe okręgi wyborcze,autonomiczne regiony i każdy region tworzy prawo według swoich potrzeb i płaci do skarbu państwa 10% ze swoich dochodów.
  W pełni POPIERAM ten rząd to banda DZIECIAKÓW jak określił to Pan Cejrowski.

      Głosy: 2

  Odpowiedz

 5. Marcin Pisze:

  Popieram Autora strony, dziękuję za pokazywanie prawdy!!

      Głosy: 6

  Odpowiedz

Odpowiedz