R E K L A M A


Gen. Polko: „Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana”.

19 sierpnia 2014

– Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM, w Telewizji Republika, twierdząc, że w polskiej obronności brakuje spójnego działania i wizji – informuje Telewizja Republika.
Polko mówił o sytuacji na Ukrainie, twierdząc, że „NATO nie było przygotowane na tę wojnę”. – A przecież od dawna mówiono już o nowym rodzaju wojny, który obserwujemy na Ukrainie – dodał. – Myśmy zachwycali się wolnością po upadku ZSRR, nie dostrzegliśmy nowych zagrożeń związanych z kształtowaniem się nowego układu sił na świecie. Europejscy członkowie NATO zbagatelizowali tę sprawę do tego stopnia, że drastycznie obniżano wydatki na armie – wyjaśniał gen. Roman Polko w Telewizji Republika.

W jego opinii retoryka polskiej dyplomacji istnieje wyłącznie na użytek wewnętrzny. – A dyplomacja powinna być przede wszystkim skuteczna. Nie można rzucać słów na wiatr. Za dużo było fajerwerków i za mało działania – ocenił były dowódca GROM.

– W polskiej obronności brakuje spójnego działania, jednej wizji. Jeśli chodzi o zakupy polskiego wojska, nie jestem pewien, czy można traktować poważnie – mówił gen. Polko. – Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – skwitował dosadnie. Przypomnijmy, że zwierzchnikiem naszych rodzimych sił zbrojnych jest nikt inny jak Bronek „Lewatywa” Komorowski.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Komentarzy: 3 do wpisu “Gen. Polko: „Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana”.”

 1. JASIO Pisze:

  Czar prysł, król jest nagi.

      Głosy: 3

  Odpowiedz

 2. Jamagic.pl Pisze:

  Ale co wy chcecie od pana bronisuawa komórczakowskiego? pan prezydęt jest przecież chyba jednym z najlepszych!

      Głosy: 6

  Odpowiedz

 3. Anka Pisze:

  Pan prez. Komorowski sprawia wrażenie półgłówka.

      Głosy: 5

  Odpowiedz

Odpowiedz