R E K L A M A


Bronisław Komorowski nie chciał wzmocnienia infosystemu!

20 listopada 2014

Bronisław Komorowski zignorował ostrzeżenia z alarmującymi informacjami odnośnie systemu organizacji i liczenia głosów w wyborach. Odrzucił projekt zabezpieczenia systemu oraz rezygnacji przez PKW ze współpracy z Rosją. Kompromitujący list ujawniła niezalezna.pl.

Zaczęło się od pisma, skierowanego do Prezydenta RP przez szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka. Powoływał się on na raport prof. Jerzego Urbanowicza z 2012 r., wedle którego sfałszowanie wyborów w Polsce było stosunkowo proste. (Nawiasem mówiąc, autor raportu, który chorował na serce, zmarł tydzięń po jego publikacji). Niepokój budził zwłaszcza fakt, że wybory obsługiwał serwer, należący do firmy do niedawna rosyjskiej. Błaszczak proponował zmianę prawa, tak, by serwery mogły należeć wyłącznie do PKW, a tworzenie systemu liczenia głosów nie mogło być powierzane firmie zewnętrznej wobec PKW.

W odpowiedzi szef Kancelarii Prezydenta RP odrzucił te pomysły, twierdząc, że „nie dostrzega się konieczności nowelizacji”. Dodał, że „w polskim prawie wyborczym system informatyczny pełni wyłącznie funkcję wspomagającą, ponieważ ustalanie wyników głosowania odbywa się metodą tradycyjną.”

Poniżej załączamy opublikowane na niezalezna.pl skany propozycji PiS i odpowiedź Kancelarii Prezydenta RP.

Pismo 1
Pismo 2
Pismo 3
Pismo 4
Komorowski śmieszny obrazek

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , , , , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Komentarzy: 3 do wpisu “Bronisław Komorowski nie chciał wzmocnienia infosystemu!”

 1. wielebny Pisze:

  ten czlowiek wie ze jego czas sie konczy oni wiedza ze juz przegrali bo ta wladza nie sluzy Polsce bolszewickie nasienie

      Głosy: 6

  Odpowiedz

 2. leone1104 Pisze:

  Cóż w demokracji w wydaniu gajowego vel Bula-Komorowskiego fałszerstwa wyborcze są LEGALNE!!!

      Głosy: 6

  Odpowiedz

 3. Nowak Pisze:

  Bedzie dobze !!!!!! HA , ha dobze Bulu !!!!!!

      Głosy: 4

  Odpowiedz

Odpowiedz