R E K L A M A


Atak DDoS na AntyKomor.pl

23 lutego 2015

Blog „AntyKomor.pl” od kilku dni zmaga się z atakami DDoS przez co od czasu do czasu jest całkowicie niedostępny. Działania zmierzające do unieruchomienia strony dziwnym zbiegiem okoliczności nasiliły się 21-lutego czyli po opublikowaniu wyników sondażu prezydenckiego.
Atak typu DDoS (z języka angielskiego „Distributed Denial of Service” czyli rozproszona odmowa usługi) to atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie, botnet).

Serwer bloga AntyKomor.pl otrzymuje setki tysięcy zapytań z najróżniejszych węzłów co powoduje jego czasową niedostępność. Specjaliści z zespołu KomórczakLabz, którzy zajmują się obsługą techniczną AntyKomora stwierdzili, że atak przeprowadzany jest na różnych płaszczyznach – wirtualni złoczyńcy nie poprzestali na DDoS-ie, próbowali uzyskać nieautoryzowany dostęp do serwera przy użyciu różnego rodzaju exploitów (głównie na wtyczki zainstalowane w WordPressie napędzającym bloga, ale nie tylko, bo próbowano również atakować sam serwer i udostępnione na nim usługi) oraz innych technik, których generalnym celem była destabilizacja/zakłócenie i przejęcie serwera.

Ataki nabrały na sile 21-lutego po opublikowaniu sondażu prezydenckiego co jest albo dziwnym zbiegiem okoliczności albo działaniem celowym, koordynowanym przez środowisko, któremu nie podoba się działalność/aktywność bloga AntyKomor.pl. Jeszcze dziwniejsze są adresy IP, które pojawiły się w logach serwera i z których „wyszło” kilka ataków – znajdują się tam pozycje z tak egzotycznych lokalizacji jak Rosja, Chiny, Indie czy…jednostki rządowe w Polsce! Nie oznacza to jednak, że za atakiem stoją polskie władze, jak twierdzą technicy z KomórczakLabz, może być to efekt zainfekowania komputerów znajdujących się w sieci w.w oraz wykorzystania ich do ataków. Ciekawe jest jednak to, że ataki z rządowych adresów IP trwały po kilkadziesiąt minut i kilka dni – czyżby administratorzy tychże nie zauważyli wzmożonego ruchu czy generalnie dziwnego zachowania ich sieci? Pytań bez odpowiedzi jest wiele i bez odpowiedniego śledztwa nie można na nie, na obecnym etapie, rzeczowo i obiektywnie odpowiedzieć.

W związku z tym iż ataki typu DDoS oraz próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu są w Polsce oraz USA (gdzie znajduje się serwer) przestępstwem, postanowiłem zgłosić je odpowiednim organom. Aktualnie trwa zbieranie, sortowanie oraz analizowanie danych z logów serwera – jest tego naprawdę dużo dlatego całość, według obsługi technicznej, zajmie nawet 2-3 dni. Po tym czasie, mając komplet informacji, o procederze zostaną powiadomione odpowiednie organy zarówno w Polsce jak i w USA – sprawcy, jeśli uda się ich namierzyć, poniosą odpowiedzialność za swoje działania.

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

Komentarzy: 5 do wpisu “Atak DDoS na AntyKomor.pl”

 1. 3hussar Pisze:

  Towarzysz Bredzislaw Komorowski atakowal rowniez moje konto na TT przez co musialem czekac kilka godzin na jego odblokowanie az w koncu calkowicie stracilem do nigego dostep https://twitter.com/3hussar RIP

      Głosy: 4

  Odpowiedz

 2. Haker Pisze:

  Ten atak, to typowe dzialania lobby, majace na celu manipulacje opinii publicznej i zastraszanie wszystkich tych, ktorzy sprzeciwiaja sie Komorowskiemu. Nie dajmy sie zastraszyc, poprosmy OBWE, aby przyjrzalo sie blizej wyborom prezydenckim w maju i eliminowalo na biezaco wszelkie falszerstwa. Pogonmy ta czerowna holote i rozliczmy za dzialania na szkode panstwa. A „gajowego” postawic przed Trybunalem Stanu.

      Głosy: 9

  Odpowiedz

 3. Jason Pisze:

  Czy nie można by strony postawić na chmurze? Wtedy takie ataki byłyby nieskuteczne. Np. Google App Engine, albo Amazon, home.pl też ma jakieś oferty chmurowe.

      Głosy: 2

  Odpowiedz

 4. rebeliant80 Pisze:

  Coś ostatnio nie słychać o antykomorze, a szkoda, bo nasz w bulu i nadzieji hrabia daje ostatnio niebywałe popisy swych możliwości intelektualnych, no i oczywiście trwa kampania prezydencka

      Głosy: 4

  Odpowiedz

Odpowiedz