R E K L A M A


Ale wstyd! Komorowski nasyłał milicję na opozycjonistów!

24 lutego 2015

Książka Bronisława Komorowskiego „Zwykły polski los”, która 4 marca ukaże się w księgarniach, może być wizerunkową katastrofą dla hrabiego Bula i jego kolorowej, bezpartyjnej świty. Niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej odradzali nawet publikację przed wyborami. Z jakiego powodu? Przeczytamy w niej m.in., jak Komorowski… nasyła na opozycjonistów Milicję Obywatelską – podaje fakt.pl.

Książkę wydało wydawnictwo „Więź”, a wywiad z prezydentem przeprowadził Jan Skórzyński, były dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

W książce pojawia się historia z października 1989 r. Bronisław Komorowski – ówczesny dyrektor w Urzędzie Rady Ministrów – jedzie do Katowic. W imieniu rządu ma stłumić okupację Dworca Głównego w tym mieście. Od Adama Słomki, przyszłego posła KPN, słyszy, że demonstranci żądają wycofania wojsk sowieckich z Polski.

Co ty pie…lisz? Myślisz, że z powodu waszego protestu na dworcu Ruscy wyjdą z Polski?

– odpowiada wtedy Komorowski, strasząc Milicją Obywatelską.

„Rzeczywiście zadzwonił do komendanta wojewódzkiego milicji z poleceniem interwencji. Ten się przed akcją wzbrania. Przypomina, że to jest Śląsk, że tu była kopalnia Wujek [w stanie wojennym, 16 grudnia 1981 r., milicja zabiła 9 górników – przyp. red.]. – Proszę pana, ja jestem tu od polityki, a pan od utrzymywania porządku, proszę wykonać – Komorowski krótko jednak skwitował jego zastrzeżenia” – pisze fakt.pl.

Obecny Prezydent RP załatwił nakaz z góry a samą pacyfikację opozycjonistów oglądał z ukrycia. Milicja powynosiła wszystkich okupujących z dworca.

Morzna? Morzna!

Dzięki! Możesz teraz powiedzieć o swoim nastroju ludziom na Twitterze!
Jak oceniasz powyższego newsa?
 • 6
 • 1
 • 2
 • 5
 • 3
 • 4

, , , ,

Autor: Antykomor

Cześć, jestem Robert i nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Blog jest miejscem, w którym pokazuję, że "pierwszy gajowy" nie nadaje się na urząd Prezydenta.

1 komentarz do wpisu “Ale wstyd! Komorowski nasyłał milicję na opozycjonistów!”

 1. kazbor1 Pisze:

  komor to bydlę i tyle w temacie. MORZE moją hrabiowską dupę pocałować,ale przez chusteczkę.brzydzę sę plebejskim gnojem.

      Głosy: 7

  Odpowiedz

Odpowiedz